Jak wyczyścić historię wyszukiwania na Facebooku 2023

0

Po kilku latach korzystania z portalu historia na facebooku może mieć wielkość kilkunastu gigabajtów, dlatego uzbrój się w cierpliwość, jeśli zdecydujesz się na jej pobranie. Aby usunąć jedną rzecz z historii wyszukiwania w Internecie, kliknij znajdujący jak wybrać pośrednika nieruchomości się obok niej przycisk „Edytuj”. Możesz także usunąć pojedyncze elementy z historii na Facebooku, jeśli nie chcesz usuwać całości. Sposób, w jaki to zrobisz, zależy od tego, czy korzystasz z aplikacji na iOS, Androida czy interfejsu internetowego.

Dzięki temu cała historia waszych dotychczasowych wyszukiwań zniknie z waszego konta Facebook. Jeśli zależy wam na prywatności, zaglądajcie do tej sekcji regularnie, by móc ją „przewietrzyć”. Historia wyszukiwania w dzienniku aktywności zawiera zapis wszystkich profili, stron, grup, osób oraz innych elementów na Facebooku, których wyszukiwaliśmy i odwiedzaliśmy. Aby rozpocząć, odwiedźFacebook.com w pasku adresu przeglądarki i zaloguj się swoją nazwę użytkownika i hasło. Po wejściu na stronę główną zostanie wyświetlony pasek wyszukiwania. Z menu po lewej stronie należy rozwinąć opcje przyciskiem więcej znajdującym się tuż pod pozycją “Komentarze”.

Ludzie używają zarówno starszych, jak i nowszych wersji Internet Explorera, dlatego musisz zastosować różne podejścia usuń historię przeglądania. Autorska aplikacja Facebook na Androida i iOS zawiera wszystkie funkcje wersji standardowej. Dodawanie relacji za pomocą smartfona jest szybsze dzięki możliwości natychmiastowego robienia zdjęć i filmów. Główne różnice w procesie między aplikacją a wersją na PC to lokalizacja poszczególnych sekcji i pozycji. Za każdym razem, gdy szukasz czegoś na Facebook, Twoje hasła wyszukiwania są zapisywane w dzienniku aktywności.

Możemy ją pobrać w całości w formacie HTML lub bezpośrednio podejrzeć z poziomu portalu. Kliknij link poniżej poziomu wymazywania, a następnie zmierzysz się z trzema opcjami dotyczącymi usuwania poziomu, niskiego, średniego i wysokiego. Jeśli wybierzesz opcję Niski, urządzenie zostanie nadpisane raz. Średni robi to dwa razy, a Wysoki poziom powtarza zastępowanie trzy razy. Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że jeśli usuniesz coś z dziennika aktywności, nie tylko jest usuwany z tej strony. W przypadku usunięcia komentarza, dany komentarz jest również usuwany.

facebook historia wyszukiwania

Właśnie dlatego w tym poście pokażemy Wam, w jaki sposób jak wyczyścić historię wyszukiwania na Facebooku zarówno na urządzeniu mobilnym w aplikacji na Facebooku, jak i na komputerze. Aby całkowicie usunąć Historię wyszukiwania z historii na Facebooku, przejdź ponownie do panelu bocznego i kliknij opcję Wyczyść wyszukiwania. Jeśli chcemy pozbyć się większej ilości danych o naszej aktywności, działanie to możemy przeprowadzić również z innymi podkategoriami w filtrowaniu panelu bocznego. Należy zauważyć, że usunięcie historii wyszukiwania na Facebooku usuwa rekordy z pola wyszukiwania, ale nie usuwa historii z platformy. Facebook wykorzystuje Twoją historię wyszukiwania, polubienia i antypatie – oraz każdą inną interakcję – aby zapewnić Ci dostosowane wrażenia, w tym reklamy ukierunkowane.

  • Na nowej stronie będziesz miał możliwość przeglądania swojej historii wyszukiwania.
  • Bez względu na to, jakiego interfejsu używasz, usuwanie pojedynczych elementów z historii jest łatwe.
  • Jeśli chcesz korzystać z Facebooka w przeglądarce na komputerze PC lub Mac, możesz wykonać poniższe czynności, aby wyczyścić historię wyszukiwania.
  • Upewnij się, że smartfon działa online przez sieć komórkową lub sieć Wi-Fi.
  • Mogłoby to również dać nam prywatność na tym, czego lub kogo szukamy na Facebooku.

Gdy będzie gotowy, pozwoli Ci pobrać pełną historię Twojego profilu. Włącz telefon z Androidem, przejdź do aplikacji App Tray i otwórz aplikację Facebook. Upewnij się, że smartfon działa online przez sieć komórkową lub sieć Wi-Fi. I tak po prostu zniknie cała Twoja historia wyszukiwania na Facebooku. Na pasku bocznym Filtry po lewej stronie kliknij opcję „Więcej”. Stuknij ustawienie „Filtr”, a następnie wybierz opcję „Historia wyszukiwania”.

Spis treści: Jak usunąć historię wyszukiwania w różnych przeglądarkach i platformach internetowych:

To oznacza, że jeśli kiedykolwiek wyszukiwaliśmy jakąś osobę, stronę lub grupę, to informacje te są przechowywane przez Facebook. Niektórym może to przeszkadzać, zwłaszcza jeśli chcą zachować swoją prywatność. W tym artykule dowiesz się, jak usunąć historię wyszukiwania na Facebooku i chronić swoje dane osobowe. Zaloguj się na swoje konto Facebook i przejdź do ustawień prywatności. W sekcji „Historia i oznaczenia” znajdź opcję „Historia wyszukiwania” i kliknij na nią. Na nowej stronie będziesz miał możliwość przeglądania swojej historii wyszukiwania.

Część 1: Jak wyczyścić historię wyszukiwania na Facebooku za pomocą aplikacji Facebook na urządzenia mobilne

W niektórych sytuacjach konieczne staje się usunięcie historii, co może oznaczać zarówno wyczyszczenie historii wyszukiwanych haseł, jak i usunięcie filmów z relacji. Podobnie jak Google, Facebook również wykorzystuje tę historię, aby udoskonalić wyniki wyszukiwania. Historię wyszukiwania na Facebook ‘ U znajdziesz w dzienniku aktywności.

W związku z tym proces usuwania historii wyszukiwania nie różni się. Ta instrukcja jest również odpowiednia do wykonywania działań w przeglądarkach mobilnych na telefonach i tabletach. Zanim zastosujesz się do poniższych zaleceń, pamiętaj, że informacje zostaną całkowicie usunięte z Twojego konta. Podobnie jak wiele witryn, Facebook śledzi Twoją historię wyszukiwania. Jak wyjaśniliśmy, instrukcje służą wyłącznie do czyszczenia historii wyszukiwania na Facebooku. Jeśli chcesz otrzymywać mniej ukierunkowane reklamy, wyłącz reklamy spersonalizowane od partnerów w Preferencjach reklam w ustawieniach swojego konta.

Usuwanie historii i wyszukiwań ze strony na Facebooku

Facebook jest obecnie jedną z najpopularniejszych witryn i aplikacji społecznościowych. Korzystając z Facebooka, możemy pozostawać w kontakcie z wieloma bliskimi nam osobami lub wyszukiwać inne osoby, które chcemy znaleźć. Nie tylko to, ale możemy również poszukać niektórych postów i innych informacji na temat osób, których szukamy.

Postaramy się jednak to wyjaśnić w najprostszy możliwy sposób. Kiedy przeprowadzamy wyszukiwanie na Facebooku, jest to rejestrowane. Za każdym razem, gdy naciśniemy pasek wyszukiwania, będą widoczne ostatnie wykonane. Jeśli jednak nigdy nie usuwałeś wyszukiwań z „Historii wyszukiwania”, indie nie mogą spełniać siły ekonomicznej z usa sankcje: minister finansów będziesz mógł zobaczyć wszystkie wyszukiwania przeprowadzone od czasu utworzenia konta. Wyświetli się nowe okno informujące, że historia jest dostępna tylko dla nas i ma na celu ulepszenie wyszukiwarki. Aby potwierdzić usunięcie, należy kliknąć w przycisk “Wyczyść wyszukiwania”.

Odpowiedź jest prosta, tak, i pokażemy najlepsze rozwiązanie, jak wyczyścić historię wyszukiwania na Facebooku na PC / Mac, iPhone’a i Androida. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się więcej szczegółowych informacji z tego artykułu. Jednak handel strategii dla początkujących historia wyszukiwania na Facebooku może czasem stać się irytująca, zwłaszcza jeśli są inne osoby, które mają taką tendencję obsługiwać nasze konta na Facebooku. To może być ulga, jeśli możemy wyczyścić historię wyszukiwania na Facebooku.

Usunięcie wyszukiwań z dziennika aktywności spowoduje ich usunięcie z każdego miejsca, w którym się pojawią. Z biegiem lat wyszukiwarka Facebook przekształciła się z prostej funkcji wyszukiwania osób i stron w pełnowartościową wyszukiwarkę. Teraz pozwala nam wpisywać zapytania w sposób naturalny., Jednak wszystko, co wpisujesz na pasku wyszukiwania Facebook bezpiecznie spoczywa w historii wyszukiwania. Coraz popularniejsze staje się też inne rozwiązanie – usunięcie historii aktywności, które dotychczasowo zebrał mechanizm Facebooka. To, jak bogate może być zestawienie aktywności pokazuje przykład Jennifer Golbeck.

Jest również bardzo łatwy w użyciu, ponieważ ma przyjazny interfejs użytkownika. Jest również bezpieczny, ponieważ nie wpłynie na żadne istniejące dane na urządzeniu iPhone. Położenie wymienionych powyżej opcji może się oczywiście zmieniać wraz z kolejnymi aktualizacjami wyglądu i funkcjonowania portalu. Niemniej jednak należy szukać ich w podobnych lokalizacjach, gdyż zazwyczaj są tam, gdzie zawsze, tylko różni się ich nazwa lub zakładka, do której są przypisane.

Aby usunąć pojedynczy element z historii wyszukiwania w systemie iOS lub Android, dotknij X obok wyszukiwania, które chcesz usunąć. Sposób, w jaki uzyskujesz dostęp do historii wyszukiwania, różni się nieco w zależności od tego, czy korzystasz z aplikacji mobilnych na iOS lub Androida, czy z interfejsu internetowego. Teraz wyjaśnimy, jak usunąć historię przeglądania w przeglądarce Opera. Na przykład przez pomyłkę zamieściłeś niewłaściwe zdjęcie lub po prostu nie chcesz, aby Twoi odbiorcy je widzieli. Możesz je usunąć w ciągu kilku sekund w dowolnej przeglądarce na komputerze lub telefonie komórkowym. Pod tą nazwą kryje się narzędzie, które można zainstalować w przeglądarce.

ใส่ความเห็น

อีเมลของคุณจะไม่แสดงให้คนอื่นเห็น ช่องข้อมูลจำเป็นถูกทำเครื่องหมาย *